1gvrbaaa-1587x1190

Danas smo u sklopu 20. kola prve zupanijske nogometne lige gostovali u Gornjoj Vrbi kod nogometnog kluba Omladinac i upisali smo vrijednu pobjedu rezultatom 1:0. Ekipa Omladinca prije ovog susreta nije znala za poraz u proljetnom dijelu prvenstva i sa tom spoznajom dosli smo s velikim respektom prema domacoj ekipi. Bez kapetana Maksa Gagulica i dokapetana Mladena Tukare koji nisu imali pravo nastupa zbog tri javne opomene dosli smo u Gornju Vrbu jos i bez ozljeđenih Ivana Dominkovica i Stjepana Markotica. Sa samo dva igraca na klupi i sa devet igraca u prvoj postavi mladjih od 22 godine pruzili smo jednu discipliranu i jako borbenu utakmicu protiv jako dobrog i iskusnog protivnika.Prvi dio utakmice odigran je dosta mirno gdje smo domacinu prepustili loptu, ali smo uspijeli stvoriti dvije jako dobre prilike iz kojih je prvo Leonardo Licanin pogodio vratnicu a iz druge smo postigli i jedini pogodak koji je postigao Dario Stazic. Kod pogotka smo odigrali jednu izigranu akciju iz slobodnog udarca i Dario je dobio loptu na nekih 8 metara od gola i lijepim okretom poslao loptu u jednu stranu, a vratara u drugu. Imao je i domacin nekoliko prilika u prvom djelu ali smo mi na nasu srecu imali raspolozenog vratara Luku Licanina koji je sve njihove udarce uspjesno otklonio i dao je veliku sigurnost cijeloj ekipi. U drugom djelu je domacin malo preuzeo vecu odgovornost i silovito krenuo na izjednacujuci pogodak ali ih je u svim prilikama sprijecio Luka ili nasa danas fantasticna obrana. Takva otvorena igra domace ekipe dala nam je vise prostora u napadu i u jednoj takvoj prilici Matej Knezevic je napravio slalom izmedju nekoliko igraca Omladinca i izbio je sam pred vratara Drmica koji mu je obranio udarac. Imali smo 10-tak minuta prije kraja i priliku za rijesavanje utakmice ali udarac glavom Marka Tukare zavrsio je na precki domaceg gola. Imali su i domacini nekoliko izglednih prilika, a najblize su bili pred sam kraj susreta kada su pogodili precku.Kada se sve zbroji i oduzme danas smo gledali jednu jako kvalitetnu i borbenu utakmicu u kojoj smo bili spretniji i sretniji i na kraju zasluzeno odnosimo tri boda iz Gornje Vrbe.

Gosti su imali dvije šanse u prvom dijelu , jednu realizirali. U drugom dijelu smo imali mi nekoliko prigoda, vratar im je branio odlično. Dolazi na naplatu žestok ritam utakmica, puno povrijeđenih igrača, igramo ponovo u srijedu s Oriolikom. U drugom dijelu smo odigrali hrabro no nismo nagrađeni za trud, mislim da smo zaslužili bod. Vratar gostiju je odličan, mladi su i dobro posloženi – komentar je trenera Omladinca Ilije Aračića

Došli smo rasterećeni bez imperativa i bez četiri igrača – Tukara, Dominković, Gagulić i Markotić. U prvom dijelu je bilo izjednačeno gdje smo poveli golom Stažića. U drugom dijelu domaćin pritišće, a mi imali odlične kontre. Domaćin je imao i prečku pred kraj. Čestitke mojim igračima jer su bili jako dobri, a domaćinu čestitke na fer i korektnoj igri – riječi su trenera  Irfana Islamija za portal Sportalo.hr

1vrbaasastav-960x540