1djakkovo

Danas smo u cetvroj pripremnoj utakmici gostovali u Đakovu kod clana 3.HNL-istok ekipe Đakovo-Croatia. U ovoj urakmicivrezultat je bio u drugom planu, a trener Islami moze biti zadovoljan prikazanom igrom svojih igraca. Sama utakmica je zavrsila u korist domaciba 4:1, a jedini pogodak za nas je postigao Karlo Kokanovic. U nastavku vam prenosimo clanak s stranice djakovo.hr

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 100. Sudac: Marko Tomić (Đakovo). Pomoćnici: Josip Drenjančević (Đakovo) i Luka Pivk (Đakovo).

Strijelci: 1:0 Milardović (4.), 2:0 Antonio Kerovec (13.), 3:0 Pongračić (42.), 4:0 Bogdanović (67.), 4:1 Karlo Kokanović (80.).

ĐAKOVO CROATIA. Begović, Kolak, Milardović, Nikolić, Bosak, Novoselić, Galičić, Maković, Antonio Kerovec, Mihael Pongračić. Još su igrali: Galić, Delić, Stipanović, Mihael Kerovec, Grbeša, Janković, Čečura, Karlo Pongračić, Kepić. Trener: Antun Labak.

GUNDINCI: Luka Ličanin, Robert Kokanović, Nikola Tukara, Franjo Dominković, Leonardo Ličanin, Ivan Dominković, Mladen Tukara, Kadić, Knežević, Karlo Kokanović, Stažić. Još su igrali:  Marko Tukara, Pavić, Užarević, Barić. Trener: Irfan Islami.

Nakon poraza od Belišća (srijeda) nogometaši Đakovo Croatije imali su novu provjeru u subotu, 18. veljače. Protiv županijskoga prvoligaša brodsko-posavskoga Gundinaca Đakovčani su ostvarili sigurnu i uvjerljivu pobjedu. U redovima Gundinčana zanimljivo je da imaju jedan trolist (Nikola, Mladen i Marko Tukara) i tri para prezimenjaka (Luka i Leonardo Ličanin; Robert i Karlo Kokanović te Franjo i Ivan Dominković).

Već u četvrtoj minuti Josip Milardović najbolje se snašao u kaznenom prostoru i prizemnim udarcem pogodio mrežu Luke Ličanina. Samo desetak minuta kasnije, odličnu akciju domaće momčadi završio je Antonio Kerovec, za sigurno vodstvo 2:0. Nakon toga, do završnice prvoga dijela, obje momčadi igrale su na sredini terena, a u 42. minuti pravovremeno dodavanje Milardovića iskoristio je Mihael Pongračić koji prizemnim udarcem u suprotni kut pogađa gol za 3:0.

U nastavku susreta, Gundinčani su imali više loptu u nogama, ali nisu uspijevali doći do ozbiljnije prilike za gol. U 67. minuti, sam se pred kaznenim prostorom našao Bogdanović koji pogađa mrežu Gundinaca. Odmah nakon četvrtoga gola, trener Labak u igru je uveo sve igrače koji su pokazali zavidnu borbenost i želju da se dokažu. Međutim, u takvom odnosu snaga gosti su u 80.inuti postigli počasni pogodak. Iskosa s lijeve strane, loptu je primio Karlo Kokanović koji je s dvadesetak metara šutirao prema đakovačkom golu. Lopta je prevarila mladoga Galića i završila u mreži. Do kraja susreta, rezultat se nije mijenjao.